Doniczki przemysłowe – niepozorne, ale i niezbędne

Dla każdej rośliny naturalnym środowiskiem jest łono przyrody – jednak człowiek coraz chętniej zaprasza przyrodę do swoich ucywilizowanych przestrzeni. Zaś żeby tego dokonać, musi zadbać, by roślinie nie brakowało miejsca do zapuszczenia korzeni, by miała skąd pobierać substancje odżywcze i wodę. Jednym słowem, chodzi o to, by bryła korzeniowa była wciąż otoczona glebą – a taki cel można osiągnąć tylko dzięki używaniu doniczki.

Tego typu osłonki występują obecnie pod wieloma postaciami, a różnią się między sobą tworzywem i stopniem ozdobności. Jest jednak pewien podstawowy rodzaj doniczek, który najłatwiej spotkać w wielu sytuacjach. Tego rodzaju akcesoriów nie powinno zabraknąć ani w szkółce roślin, ani w kwiaciarniach, ani nawet wśród pomocy miłośnika kwiatów, który lubi zapraszać piękne okazy do swojego domu.

Doniczki przemysłowe – w czym pomogą?

Jak już wspomniano, doniczka pomaga roślinie przetrwać chwile poza naturalnym środowiskiem – albo zastępuje jej łono przyrody, jeśli okaz był od początku hodowany w doniczce jako zaszczepka. Oczywiście kształty i rozmiary doniczek są różne, by można było dobrać idealną osłonkę konkretnej roślinie: wówczas trzeba brać pod uwagę rozmiar bryły korzeniowej i to, jak się ona formuje. Tworzywem, z którego szybko i tanio można stworzyć doniczkę o dowolnych cechach charakterystycznych, jest materiał syntetyczny, plastik.

Doniczki przemysłowe swoją nazwę zawdzięczają temu, że okazują się idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy zajmują się produkcją pojedynczych okazów roślin, taką planowaną na dużą skalę. Takie doniczki nie zwracają uwagi swoją prezencją, ponieważ wyglądają skromnie – ale okazują się:

  • niezwykle praktyczne
  • a w zastosowaniu wręcz uniwersalne.

Taka doniczka sprawdzi się świetnie na przykład jako tymczasowe miejsce pobytu dla rośliny: na przykład na czas transportu do ogrodu, w którym zostanie posadzona. Stonowane barwy i elastyczne ścianki doniczek produkcyjnych można też wypatrzyć w kwiaciarniach i wszędzie tam, gdzie kwiaty są sprzedawane, to znaczy czekają na przyszłych właścicieli – i często przesadzenie do docelowej, ozdobnej doniczki. Jednak takie osłonki warto także zakupić osobno – jeśli jest się zapalonym ogrodnikiem, który wciąż pracuje przy hodowanych roślinach, tworzy zaszczepki.

Więcej informacji na temat doniczek przemysłowych znajdziesz tutaj: http://www.formplast.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *